Kaindy ežeras – paskendęs Kazachstano miškas
Kaindy ežeras yra šalia Saty miesto, Kungey Alatau kalnuose, centrinės Azijos šalyje – Kazachstane. Anksčiau čia buvo ne ežeras – apie tai byloja pušų kamienai. Taigi, kas nutiko?
Nors ežeras yra tik 400 metrų ilgio, kaikuriose vietose jo gylis siekia trisdešimt metrų. Jis susiformavo po 1911 metais įvykusio Kebino žemės drebėjimo. Didžiulei nuošliaužai užpildžius tarpeklį susidarė natūrali užtvanka. Pakilus vandeniui čia buvo apsemtas Schrenk’o eglynas.
Virš vandens matomi tik didžiuliai kamienai. Po vandeniu kiek kita istorija – ši vieta 2000 metrų virš jūros lygio aukštyje, todėl vanduo čia toks šaltas, jog puikiai užkonservavo eglių šakas.
Vanduo čia kriptonito atspalvio (akmuo, kuris buvo Supermeno silpnoji vieta, kitaip sakant – žalsvo atspalvio). Ši spalva susidarė nuo kalkių ir kitų mineralų, kurie ištirpo vandenyje per šimtmetį nuo ežero susidarymo. Bet kai prieini arčiau, vanduo tampa visiškai skaidrus – kartais gali pamatyti net upėtakį, kurių buvo paleista į ežerą 1930 metais.
Vieta populiari tiek tarp turistų, tiek ir tarp nardytojų. Kasmet dešimtys Kazachstano ir Rusijos narų meta iššūkius vandens stingdančiai temperatūrai ir plaukia iki medžių šakų. Vanduo visados traukia žmones, dėl to tai labai populiari vieta šalyje, apsuptoje sausumos.
Ežeras yra vos už 130 kilometrų nuo antro pagal dydį Kazachstano miesto – Almaty (kas išvertus reiškia obelų miestas), kurio populiacija siekia 1,5 milijono gyventojų ir yra šalies ekonominė ir kultūrinė širdis.
Nors ežeras ir netoli nuo triukšmingojo Almaty, norėdami patekti prie jo būkite pasirengę paskutinius 15 kilometrų gauti prasto kelio. Bet kokiu atveju, jei jau pasiryžote keliauti, tokia patirtis vertinga.
Nuotraukomis naudotis leido Flickr vartotojai Zhirayr Nersessian, jimmuhk